6 éve gyötri magát egy nő miatt

2024. szeptember 09. 07:57 - csajokespasik

       

               „A csalódás ereje ennyire képes taccsra tenni valakit? Van olyan, hogy valaki egy szerelemért túl sokat ad magából” – Posztolónk már mindent bevetett, hogy barátját kirángassa az apátiából. A fickó a régi emlékeket forgatja magában ahelyett, hogy végleg lezárná a dolgokat és továbblépne.        

 
       

               Fedezd fel és használd! Érezted már igazán felszabadultnak magad társkeresés közben? Lépj be a Csajok és Pasik közösségébe, hogy az ismerkedés igazán könnyed legyen! Aki még nem tudja: a Csajok és Pasik társkereső egy igen népszerű ismerkedős oldal. Ha végeztél a sztorival és szívesen keresnéd te magad is a nagy Őt, nézz be hozzánk! A regisztráció ingyenes és azonnal kipróbálhatod.

Egy barátomról lenne szó, akit már húsz éve ismerek. Amikor megismerte a barátnőjét, és míg együtt voltak, ugyanaz a vidám fickó volt. De amikor a kapcsolata véget ért (ennek már hat éve) fokozatosan zárkózott be. De olyan szinten nem engedte el a nőt, hogy nem keresett másik párt magának, és csak az emlékeken rágódott, tartotta a kapcsolatot az exével, érdekelte, mi van vele. Nem zárta le, máig sincs túl rajta, pedig a nőnek azóta férje és gyereke van. Nem tudja újrakezdeni az életét.        

       

               6 éve gyötri magát emiatt. Szeretnék segíteni rajta, de már mindent bevetettem, amit csak lehetett. Arra lennék kíváncsi, hogy a csalódás ereje ennyire képes taccsra tenni valakit? Van olyan, hogy valaki egy szerelemért túl sokat ad magából (esetleg mindent) és ennyire bele tud rokkanni? Ha megyek hozzá, látom, hogy minden közös emlék fő helyekre ki van rakva, ahelyett, hogy eldugta, vagy kidobta volna őket. Persze hogy nem tud tovább lépni, magányos marad, mert leragadt a múltban.
Kérdezem, mit csinál mostanában: hazajön, és a gépe előtt ül. Régen még el lehetett hívni bárhova, ma már ez sincs, nem mozdul ki. De így minden esélyét eldobja annak, hogy legyen valakije, aki újra életre kelti és kiszedi ebből, törli a fejéből az exét. De ehhez az is kéne, hogy ő ne keresse az exét. Nem tudom, mit lehetne csinálni.
Zoli           

 

 

2 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://csajokespasik.blog.hu/api/trackback/id/tr8618487571

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Capillarissa69 2024.09.09. 17:01:25

Még ha FAKE is lenne a poszt, akkor is lehetnek ilyen sorsok, bár a férfiaknál ritkábban, inkább a nők körében vannak hajlamosak ilyenre.

Először - a feltehető - okokat nézzük, amely nagyon általánosak, és lehetnek egyénenként nagy eltérések is a kimenetelben:
Napjainkban alig van olyan, aki szülői oldalról ne lenne sérült, és az is a szülők sérültsége miatt alakul ki, s ugyanez visszamenőleg akár 4 nemzedékre (=negyediziglen) is, amelyet mai felismeréssel "transzgenerációs" sérülésnek nevezünk (sokat ír könyveiben erről Dr. Máté Gábor - Kanada). Ez többé-kevésbé olyan enyhe személyiségzavarként jelenkezik, amelyet alaposan kierősít a "fogyasztói társadalom" működésmódja, amely - mondhatni - méregként hat, paradox módon az általa biztosított kényelemmel, és élvezeti lehetőségekkel.
Az új kutatások feléderítették, hogy a hedonista lét (a fejlett nyugat szellemisége), alattomos módon, szinte észrevétlenül önpusztító állapot, mely által az önértékelés a padlóra kerül, boldogtalanságot szül, ami meg ennek a rendszernek a legfőbb mozgatórtugója (boldogságra vágyva, csak kényelmet és élvezeteket kapunk, melyeket hamar megununk, és még több, még jobb kellene).
A sérültség traumákból ered, s mai "ősforrása" az a rombolás, amely kb. 80 évvel ezelőtt ért véget. Ez terhelődik rá - a szülők sérült viselkedéséből - a további generációkra.
Egy csalódás a gyermekkorból hoz elő olyan - már elfeledett, mégis megújult erővel ható - érzéseket, amelyet ösztönösen egy másik személyhez akarunk kötni, mert magyarázni szeretnénk mitől van, ám az érzések befolyásával, a leglogikusabb gondolkodásunk is tévútra tud vezetni.
Ha egy ilyen mély érzést az adott személy nem tud feldolgozni, az annyiban baj, hogy idővel testi tünetek is jelentkeznek általa, s nem ritkán súlyos kimenetelű testi elváltozások követik. Az ok a megbocsájtás hiánya. Ami könnyen kialakul, ha nem tudunk végigmenni a gyász-folyamaton, hanem megrekedünk benne. S ez utóbbi is sérültség következménye.
A sérültség formája a C-PTSD (komplex PTSD) gyakorta, amely azonban kezelhető, de ritka, hogy segítség nélkül sikerülne. A másik teendő azonban még nehezebbnek tűnik: az ilynekor gyakran kialakuló, különböző függőségeket kellene felszámolni. A sérültségből - ahogyan Máté Gábor kifejti - függőségekbe menekülünk, s erre a jelenlegi társadalmi szemlélet, a kiszolgáló infrastruktúra számos olyan lehetőséget ad, amelyről még 50 évvel ezelőtt nem is tudtunk, s ma még nem tudjuk, hogy arról van szó (egy példa a rengeteg közül a mobilfüggőség, de ijesztően sok más is van). Ezeknek további súlyos hatása még, a depresszónak látszó, időszakos motivációhiány, illetve egyre nagyobb érzékenység különböző - s másnak lényegtelennek látszó - negatívumokra. Ez utóbbi egy állatvilágból örökölt "segítség", mely a belőle fakadó felháborodással, a haraggal tartalék energiát biztosít rövid távon a motivációra.
A leszokás ugyanolyan pokoli folyamat, mint egy elvonókúra a drogról, s kierőszakolja más függőségek felerősödését, Ma még csak angol nyelven van a YT-on számos segítség, magyarul csak elvétve.
Ténylegesen szakértőhöz kellene fordulni, aki az újkeletű ismeretek alapján ért ehhez, ami nem csak azért nehéz (de nem lehetetlen), mert számosan a régi tudást alkalmazzák, hanem korunkban az évtizedek óta tartó népességfogyás, és az ismeretek elsajátítását biztosító továbbtanulási kedv hiánya, az utánpótlást ellehetetlenítette. (Ez utóbiak oka is a fogyasztói szemlélet, s az abból eredő motivációhiány)
Tehát keresni kell, próbálkozni a segítséget nyújtók (pszichológusok, pszihiáterek, terapeuták között).
A társadalmi gyakorlatban persze lenne (cinikus - egyesek szerint hatákony) globális megoldás, ám ma már kétes kimenetellel. Ez volt száz évvel ezelőtt is, de ez az, ami minden problémát idővel (transzgenerációsan) újragenerál a traumáival. Ne higgyünk tehát benne!

NincstelenWalter 2024.09.10. 15:39:11

A nők kigyilkolják a férfiakat.
süti beállítások módosítása