Nem szeretve vagy, hanem idomítva

2024. december 20. 07:56 - csajokespasik

       

               „Unalmasnak tűnt. Ja, és „kötelességtudata” lett, mint mondta, de ezt a szót soha az életben nem hallottam tőle” – Amikor az egyik barátodnál azt tapasztalod, hogy a barátnője teljesen átalakította őt a saját ízlésére, talán jogosan aggódsz, hiszen ha véget ér a nagy szerelem, a régi én elő fog jönni, és az senkinek nem lesz jó. Tényleg betörhetőek a rosszfiúk?        

 
       

               Fedezd fel és használd! Érezted már igazán felszabadultnak magad társkeresés közben? Lépj be a Csajok és Pasik közösségébe, hogy az ismerkedés igazán könnyed legyen! Aki még nem tudja: a Csajok és Pasik társkereső egy igen népszerű ismerkedős oldal. Ha végeztél a sztorival és szívesen keresnéd te magad is a nagy Őt, nézz be hozzánk! A regisztráció ingyenes és azonnal kipróbálhatod.

Van egy fiúbarátom, gimnázium óta jóban vagyunk. Soha semmi nem volt köztünk, egyikünk se akarta. (Ez amúgy ritka, hogy jó barátságban vagy egy ellenkező neművel, és a valódi barátságon túl semmi több érzelem nincs köztetek.) Neki lett pár éve egy nője, elég komoly a dolog, egyszer be is lettem mutatva neki, megismerhettem. Idősebb nála, nem kicsivel... Aztán már hiába hívtam, nem jött. Esetleg három havonta egyszer beszorított a programjába. Rég nem találkoztunk, nem értettem, végül, legutóbb hívtam, amit sorozatosan lemondott, de ötödjére eljött. Akkor is csak 1 órára. A nem épp gördülékeny beszélgetésből az jött le nekem, hogy nagyon megváltozott. A barátnő miatt. Aki, gondolom, ügyesen manipulálta.        

       

                Kiszámítható jófiú lett – mesélt dolgokat, így raktam ezt össze. Mondta, hogy komoly a kapcsolatuk. Én meg azt gondoltam, hogy lehet, de ez nem te vagy, és idővel vissza fog térni a másik éned, az, ami nem tetszett a barátnődnek.
Unalmasnak tűnt. Ja, és „kötelességtudata” lett, mint mondta, de ezt a szót soha az életben nem hallottam tőle.

Amikor együtt láttam őket, rögtön az ugrott be, hogy nem illenek egymáshoz. Ha elmúlik köztük a nagy szerelem, elő fog jönni a régi énje, az, amit megpróbált a nő megsemmisíteni. Nem akarok beleszólni a kapcsolatába, nem is fogok, de akkor formálod át a másikat, ha nem fogadod el, úgy, ahogy van, ...de ha nem fogadod el, mit is akarsz tőle? – akkor csak azt szeretted benne, amit te képzeltél hozzá. És akkor ő csalódni fog. Mert most nem szeretve van, hanem idomítva. Megváltozott egy követelőző, manipulatív nőért, de nem érzem tartósnak, ami köztük van. Annyit értek, hogy ő most ezt így látja jónak, hogy megtartsa azt a nőt.
Drukkolok nekik, de én jobban ismerem, mint ő.         

 

 

7 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://csajokespasik.blog.hu/api/trackback/id/tr5318755540

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Lorrh 2024.12.20. 14:37:07

Az emberek megváltoznak. Először csattogós falepkét tologatnak, aztán fingáson röhögnek hatalmasakat. Utána a berugás lesz a bulizás. A végén megkomolyodnak, öltöny nyakkendőben befekszenek a koporsóba és meghalnak.

bz249 2024.12.20. 15:37:51

@Lorrh: ebben a sorrendben? Mi van azokkal a link alakokkal, aki ugy halnak meg, hogy csapzott a hajuk pl. ?

God Harald 2024.12.20. 18:21:06

@bz249: a vidám hullamosók azt is megoldják!

Sadist 2024.12.20. 20:53:12

Oszt' mit érdekel téged, hogy hogy idomította a nője? Mégis csak szeretted volna, hogy legyen valami köztetek, és most ennek a lehetőségnek kampec? Felnőtt ember, úgy bassza el az életét, ahogy akarja.

Kovacs Nocraft Jozsefne 2024.12.21. 09:08:59

Az itteni posztokban engem zavar, hogy mindig csak az egyik oldal szempontjait látjuk. Ami természetes, hiszen csak az egyik fél ír, de jó lenne ismerni a másik fél véleményét is.

Itt is egy barátnő bizonyára nem elfogulatlan véleményét olvashatjuk.

Motorogre 2024.12.21. 10:29:52

Mégha fake is a poszt, felvet néhány érdekes kérdést, a falepke tologatáson túl is. Sajnos nem tudjuk a szereplők életkorát , tegyük fel a középiskola után vagyun pár évvel, a Gaz Csábító öregasszony meg kb. 35-40 éves. Nostehát: 1) az kamaszok szeretik a tapasztalt nőket, aki könnyen gyorsan, kudarcok és megaláztatás nélkül bevezeti őket a testi örömök tudományába (közben azt képzelik hogy szerelmesek), 2) számos érett nő szeret domináns lenni, ehhez a zsenge legény ideális. Nem tud összehasonlítást tenni más nőkkel, nem veszi észre a testképzavart, olvad mint napon a vaj, kenyérre lehet kenni ..stb. 3) "kiszámítható jófiú lett " - ezzel a poszterina bevallja, ami a nőknél elég általános: a rosszfiukat imádják, a vagabund csávó a menő ... nesze neked PISA teszt és tudásalapú társadalom. És végül: az egész történet mindhárom szereplő fejlődését szolgálja, csak kell tudni okulni belőle. Ajándékba adom: a nagy életkor-különbség ilyen felállásban az idő mulásával hátrányossá válik, a legény ráébred hogy ... és keres egy fiatal leányt. Nincs kivétel ! BOldog karácsonyt !

Andy73 2024.12.21. 13:18:41

Drukkolsz nekik? Szerintem nem, hanem azt várod, hogy mégis téged válasszon. Ha ez a helyzet, akkor mondhatod neki, hogy kötelességtudatból nem kell öreg néniket pátyolgatni. Hátha azzal felnyitod a szemét, és utána te idomithatod majd.
süti beállítások módosítása